Produktytop.sk strávilo mnoho hodín výskumom, aby vám pomohlo nájsť tie najlepšie produkty, ktoré si môžete kúpiť. Každý produkt je tu nezávisle vybraný naším tímom. Ak si niečo kúpite prostredníctvom odkazov v našom obsahu, môžeme získať malú províziu, ktorá nám pomôže pri podpore našej práce.

Najlepšie sušičky bielizne 2021

Rôzne typy sušičiek bielizne

Sušičky bielizne sa môžu navzájom líšiť iba v niekoľkých aspektoch – ich kapacitou, možnosťou napájania a niekoľko ďalších hlavných funkcií, ktoré môžu mať.

Z hľadiska spotreby energie môžu byť sušičky bielizne elektrické alebo plynové. Nižšie popíšeme tento rozdiel, pretože plynové sušičky bielizne sú samy osebe samostatným typom. Doteraz stačí povedať, že plynové sušičky bielizne sú oveľa drahšie ako elektrické modely, ale oveľa úspornejšie.

Pokiaľ ide o kapacitu, pokryjeme to tiež nižšie. Teraz sa pozrime na 4 hlavné typy sušičiek bielizne.

Odvzdušňované sušičky

Odvzdušňované sušičky bielizne sú jedným z 3 druhov elektrických sušičiek bielizne a sú tiež najobľúbenejšie z nich. Je to hlavne preto, že sú to najzákladnejšie a najdostupnejšie sušičky bielizne, ale nie je to nevyhnutne zlá vec. Koniec koncov, robia svoju prácu veľmi efektívne.

Odvzdušňované elektrické sušičky bielizne pracujú tak, že ohrievajú vzduch a ten prechádza bubnom. Akonáhle horúci vzduch pohltí čo najviac vlhkosti, je odvzdušnený zo zariadenia a nahradený novo zahriatym suchým vzduchom. Zjavnou nevýhodou je, že tieto sušičky prádla uvoľňujú horúci a vlhký vzduch, čo môže byť pre malé byty nepraktické. Okrem toho sú veľmi dobrou voľbou pre každú situáciu, kde nie je problém s vetraným vzduchom.

Kondenzačné sušičky

Tento typ sušičky bielizne je vylepšením odvzdušňovaných sušičiek tým, že namiesto odvzdušnenia recyklujú vlhký vzduch. Tieto modely odvádzajú pary z vlhkého horúceho vzduchu a potom vracajú vzduch do bubna, kde môžu pokračovať s sušení vášho oblečenia. Tieto modely sú o niečo drahšie ako modely s odzvdušňovaním, ale znížené množstvo vetraného vzduchu je veľkým bonusom do užších priestorov, kde môže byť problémom vlhkosť.

Kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom

Špičkové elektrické sušičky sú kondenyzačné sušičky s tepelným čerpadlom. Je iróniou, že ide o starú formu sušičky, ktorá sa vracia do módy, pretože je energeticky úspornejšia.

Kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom nevypúšťajú žiadny vzduch, ale namiesto toho recyklujú všetok vzduch, s ktorým pracujú. Robia to aj mimoriadne efektívne, ich cena však odráža túto účinnosť. Bohužiaľ to bude trvať roky, kým vám priemerná kondenzačná sušička s tepelným čerpadlom vykompenzuje vyššiu cenu, ale nakoniec to urobí.

Plynové sušičky

Najdrahším a energeticky najúčinnejším typom sušičiek bielizne sú plynové sušičky. Zvyčajne sú rýchlejšie ako väčšina elektrických sušičiek (v závislosti od modelu). Ich cenovky sú však tiež pôsobivé. Ak ste ochotní zaplatiť zopár eur navyše, plynové sušičky bielizne vyrovnajú cenový rozdiel pomerne rýchlo a medzitým vykonajú skvelú a rýchlu prácu.

Na čo by som mal pozerať pri kúpe sušičky bielizne?

Keďže sú sušičky bielizne pomerne priamočiare, je treba pozerať iba na niekoľko hlavných vecí.

Kapacita

Sušičky na bielizeň všetkých druhov sa zvyčajne líšia kapacitou od 4 do 10 kg. Upozorňujeme, že ide o kg suchého oblečenia, ktoré nie je mokré. Ak si nie ste istí, ktorú z nich potrebujete, existuje niekoľko spôsobov, ako to zistiť:

  • Môžete zmerať hmotnosť suchého týždenného množstva oblečenia a zistiť, akú kapacitu budete potrebovať pre budúcu sušičku bielizne.
  • Alebo môžete jednoducho postupovať podľa všeobecného pravidla, podľa ktorého by kapacita sušičky bielizne mala byť dvojnásobok kapacity práčky.
  • Ďalším spôsobom, ako to dosiahnuť, je „iné pravidlo“, t. j. – <5 kg pre jednu alebo dve osoby, 5-7 kg pre tri osoby a 7+ kg pre štyri alebo viac ľudí.

Energetická účinnosť

Stručne sme sa vyššie venovali tomu, ktorý zo 4 typov je viac alebo menej energeticky efektívny. S ohľadom na to môžu existovať určité rozdiely v rámci každého typu v závislosti od modelu, tie však budú zvyčajne zanedbateľné. Vo všeobecnosti sa pozrite na energetické hodnotenie každej sušičky a hľadajte to najlepšie.

Sušičky bielizne sú zvyčajne druhým spotrebičom s najvyššou spotrebou energie vo vašej domácnosti po chladničke, preto je vhodné tieto náklady čo najviac znížiť.

Programy

Ďalšou hlavnou vecou, ktorej sa treba venovať, sú programy každej sušičky. Základné modely sa dodávajú iba so základným programovaním, ktoré je v poriadku pre väčšinu ľudí. Ak nemusíte sušiť detské odevy alebo iné citlivé látky, nemusíte utrácať za zbytočne zložité zariadenie. Ak by ste potrebovali niečo s niektorými programami navyše, mali by ste urobiť nejaký výskum.

Ďalšie funkcie, ktoré môžu byť užitočné

Keď idete vyššie v triedach sušičiek, narazíte aj na niektoré ďalšie funkcie. Tu je niekoľko príkladov, ktoré treba mať na pamäti;

  • Veľkosť. Súvisí s kapacitou sušičky, ale nie úplne. Pre ich kapacitu sú nepraktické veľké sušičky, ale existujú niektoré dômyselne malé modely s veľkými bubnami. Nech si vyberiete čokoľvek, uistite sa, že sa to dobre zmestí na požadované umiestnenie sušičky.
  • Filtre na vlákna. Ako skvelá doplnková funkcia však filtre na vlákna vyžadujú pravidelné čistenie. Uistite sa, že budete mať jednoduchý prístup.
  • Elektronický displej. Bez ohľadu na to, aký model máte, bude oveľa jednoduchšie pracovať s elektronickým displejom.
  • Automatický senzor. Sušičky s touto funkciou vnímajú, keď sú odevy suché a môžu vopred naprogramované sušenie zastaviť.

Ako vidíte, hľadanie najlepšej sušičky bielizne pre vaše potreby nie je v skutočnosti také zložité. Vyberte si správnu kapacitu, veľkosť a programy podľa svojich potrieb a vyberte si z nižšej počiatočnej ceny a nižšej spotreby energie. Okrem toho, pokiaľ máte dobrý model od renomovanej značky, všetko by malo byť v poriadku.

Back to top button
Close