Produktytop.sk strávilo mnoho hodín výskumom, aby vám pomohlo nájsť tie najlepšie produkty, ktoré si môžete kúpiť. Každý produkt je tu nezávisle vybraný naším tímom. Ak si niečo kúpite prostredníctvom odkazov v našom obsahu, môžeme získať malú províziu, ktorá nám pomôže pri podpore našej práce.

Najlepšie chladničky 2021

Rôzne typy chladničiek

Skoro všetky chladničky pracujú na rovnakom princípe – používajú chladivo na udržanie vychladených cievok chladničky, čím udržujú vnútro chladničky chladné. Ak sa vymyslí iný, lepší princíp, je pravdepodobné, že sa nebude nazývať chladnička, pretože nebude používať chladivo.

Chladničky sa dodávajú v mnohých rôznych typoch a prevedeniach, preto preskúmajme tie hlavné.

Voľne stojace chladničky

Podobne ako u väčšiny ostatných kuchynských spotrebičov môžu byť chladničky voľne stojace alebo integrované. Voľne stojace chladničky sú najobľúbenejšie, pretože sa dajú kúpiť a nainštalovať nezávisle od vašej kuchyne a jej dizajnu. Majú vlastný exteriér a mali by ste si dobre vybrať taký, ktorý ladí dobre so zvyškom vašej kuchyne. Voľne stojace modely vám dávajú slobodu vybrať si chladničku na základe jej funkcií a vlastností, a nie toho, či sa zmestí do kuchynskej skrinky.

Integrované chladničky

Na druhej strane existujú integrované chladničky nainštalované do „vnútra“ skriniek vašej kuchyne a sú vyrobené tak, aby vyzerali ako skrinka. Sú určené pre ľudí, ktorí považujú chladničky za škaredé a chcú, aby ich kuchyňa mala čistý a jednotný vzhľad.

To však predstavuje problém s výberom chladničky pre už hotovú kuchyňu. Väčšina integrovaných chladničiek sa kupuje a inštaluje, zatiaľ čo kuchyňa sa stále navrhuje a stavia. Ak si vyberiete integrovanú chladničku pre už hotovú kuchyňu, drasticky tak obmedzíte váš výber.

Oddelené chladničky

Ďalšou variáciou, ktorá môže byť voľne stojaca alebo integrovaná, sú samostatné chladničky. Tieto modely môžu mať buď mrazničku a chladničku v dvoch úplne samostatných telách alebo v dvoch samostatných chladničkách predávaných ako jeden samostatný model.

Mini-chladničky, chladničky na víno, nápojové centrá, chladničky pod pultom, mraziaci box, výrobník ľadu a ďalšie

Všetky tieto prístroje spájame do rovnakej kategórie, pretože majú veľmi podobné vlastnosti – sú extra malé a kompaktné a väčšinou sú určené na konkrétný účel. Môžu sa líšiť svojim dizajnom, ďalšími funkciami a minimálnymi teplotami, ale to je všetko.

Typy chladničkových dverí

Okrem dvoch hlavných typov – integrovaných a voľne stojacich – sa môžu chladničky tiež líšiť v závislosti od ich dizajnu dverí. 4 nižšie uvedené typy môžu byť integrované alebo voľne stojace:

Chladničky s francúzskymi dverami

Modely s francúzskymi dverami majú dve dvere, ktoré sa otáčajú smerom von. Vďaka tomu je otváranie chladničky bezpečné vo vašej kuchyni, pretože dve dvere nie sú také veľké ako jediné. Mraznička v chladničkách s francúzskymi dverami je zvyčajne na spodku a má jedny dvere.

Chladničky vedľa seba

Tieto modely vyzerajú ako chladničky s francúzskymi dverami v tom, že majú dve dvere, ktoré sa otvárajú smerom von. Rozdiel je v tom, že mraznička a chladnička sú umiestnené vedľa seba a každá má svoje vlastné dvere. Tento typ je vhodný pre ľudí, ktorí chcú väčšiu mrazničku a nepotrebujú veľkú chladničku.

Spodná mraznička s jednými dverami

V týchto modeloch majú mraznička aj chladnička len jedny dvere a mraznička je umiestnená na spodnej strane jednotky.

Horná mraznička s jednými dverami

Modely s hornou mrazničkou sú obrátené verzie spodných mrazničiek – tam je mraznička v hornej časti chladničky.

Na čo by som mal pozerať pri kúpe chladničky?

Aké sú hlavné faktory, ktoré musíte zvážiť pred zakúpením chladničky?

Voľne stojaca vs integrovaná (plus veľkosť)

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nájsť chladničku, ktorá sa zmestí tam, kam chcete. To znamená vybrať si chladničku správnej veľkosti pre vašu kuchyňu a rozhodnúť sa medzi voľne stojacim a integrovaným modelom.

Kapacita

Ďalej by ste sa mali pokúsiť uprednostniť správnu kapacitu pre vašu domácnosť. Kapacita je zvyčajne v priamom vzťahu k veľkosti, ale v závislosti od modelu sa tento vzťah môže mierne meniť.

Spotreba energie

Chladničky majú tendenciu spotrebovávať veľa energie. V skutočnosti sú to väčšinou spotrebiče s najvyššou spotrebou vo väčšine domácností. Takže aj malý rozdiel medzi spotrebou energie dvoch podobných modelov môže z dlhodobého hľadiska urobiť veľký rozdiel.

Teploty

Väčšina chladničiek je navrhnutá tak, aby udržiavala určité teploty považované za štandard pre skladovanie potravín. 4 °C alebo menej ako 4 °C sa považuje za štandard pre chladničku a 0° F (-18 ° C) – pre mrazničku. Ak však máte konkrétnejšie požiadavky na teplotu, existujú aj modely s inými nastaveniami teploty.

Ďalšie funkcie, ktoré môžu byť užitočné

Po výbere správnej kapacity a veľkosti môžete preskúmať niektoré z mnohých ďalších funkcií, s ktorými chladničky prichádzajú. Vzťah medzi pôvodnou cenou a spotrebou energie je napríklad dôležitý, ale nezabudnite ani na záruku – chladničky sú určené na to, aby vydržali celé desaťročia, takže sa jedná o skutočne dlhodobý nákup.

Okrem toho existujú rôzne ďalšie funkcie, ako napríklad návrhy dverí vo dverách, kde môžete mať vstavané dvere v rámci hlavných dverí, dvere s okamžitým výhľadom, kde môžete prepínať dvere medzi transparentným a nepriehľadným režimom, vodné filtre a chladiče zabudované vo dverách, ovládacie prvky dotykovej obrazovky a oveľa viac.

  • Počiatočná cena a zároka.
  • Dizajn dverí.
  • Poloha mrazničky.
  • Dotykové obrazovky.
  • Dvere v dverách.
  • Dvere s okamžitým výhľadom.
  • Výrobníky ľadu.
  • Vodné chladiče a filtre.

Ako vidíte, hlavnou voľbou, ktorú musíte urobiť, je počiatočná cena, veľkosť a kapacita chladničky a jej spotreba energie. Od tejto chvíle je zvyšok otázkou nájdenia preferovaného dizajnu a ďalších funkcií.

Back to top button
Close